Predlogi

Ni najdenih zadetkov.


Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

V studiu:
 
Izbor glasbe:  
0
 
30
30
V ŽIVO
Glasbeni SOS

Priporočamo

Koncerti v Hendrixu RadioLive! - Gregor Ravnik

Še ena od glasbenih pustolovščin v studiu Hendrix. V oddajo smo povabili Gregorja Ravnika, enega najbolj vsestranskih in obetavnih akademskih solo pevcev v regiji, specializiranega za pop in operno glasbo. Med pogovorom z Iztokom, je ob spremljavi izvrstne spremljevalne zasedbe, zapel večino skladb iz aktualnega albuma in priredbo skladbe zasedbe Bazar z naslovom Zate, ki je z instrumentalno in vokalno izvedbo, res sta fantastično zapeli spremljevalni vokalistki Katja in Sara, presunila tudi člana originalne zasedbe - med obiskovalci je namreč bil tudi Zdenko Cotič. Vabljeni k ogledu.

Dopoldan in pol 'Najdi svojo Ameriko' je nova Pesem in pol

Primorski glasbenik Aleksander Novak je svojo najnovejšo skladbo 'Najdi svojo Ameriko' posvetil hčerki Ilarii, kot simbol opore in vodnika pri iskanju njene življenjske poti. Skladba, ki je osebno-izpovedne narave, je nastala iz globokih čustvenih trenutkov in želje po prenašanju modrosti na naslednjo generacijo. Inspiracijo za pesem je Aleksander našel med sprehodom z otrokom po Ljubljani.

Koncerti v Hendrixu Jazz v Hendrixu - Milko Cočev

Nocoj v oddaji Jazz v Hendrixu gostimo pianista Milka Cočeva, ki so si ga mnoge generacije zapomnile po klavirskih večerih na obalnih prizoriščih, sicer pa je v več kot šestih desetletjih glasbene kariere sodeloval z mnogimi znanimi zasedbami in solisti. In seveda se je v vseh teh letih nabralo tudi veliko zgodb. Več nam skozi avtorsko glasbo in besedo razkrije v naslednji uri. Oddajo vodi Mojca Maljevac.

None in nonoti Franc Pintar: Cilj je bil poitalijančiti nas. Otroci se nismo dali.

Brestje je manjša vas v briški občini. To je domači kraj 93-letnega Franca Pintarja. Mateja Grebenjak ga je obiskala v Domu upokojencev Podsabotín. Gospod se rad spominja otroštva, tudi če ga je prizadelo, ko so leta 1942 zaprli očeta in dve sestri. Pogovor je sklenil s pesmijo Iztoka Mlakarja.

Odprto za srečanja Goran Vojnović: Evropo moramo rešiti, da jo lahko še kritiziramo

Goran Vojnović je filmski režiser in pisatelj, ki živi in dela v Ljubljani. Posnel je štiri celovečerne filme in napisal štiri romane, trenutno pa med drugim sodeluje v enem od projektov bodoče evropske prestolnice kulture.Z njim smo se pogovarjali o vlogi Slovenije v evropskem prostoru ter prednostih in izzivih, ki nam jih prinaša članstvo v EU. O Vladimirju Putinu in Benjaminu Netanjahuju. Pa tudi o tem, zakaj Robert Golob ni Christiano Ronaldo, kakšen je njegov odnos do socialnih omrežij in ali bi jih morali prepovedati in zakaj ta svet vse bolj postaja svet čefurjev.

Aktualno

Na petih primorskih UE stavkajo vsak dan. Kaj to pomeni za stranke?

Vse delovne dni - tudi danes - stavkajo zaposleni na nekaterih upravnih enotah (UE). Na Primorskem je takih pet - idrijska, ilirskobistriška, izolska, koprska in postojnska. Ali bodo stranke to sploh občutile? Ministrstva so namreč zelo razširila nabor obveznih storitev. Ostali poudarki oddaje: - Po napovedih premierja o zakonski razmejitvi javnega in zasebnega zdravstva je slišati tako pozive k previdnosti kot ocene o poštenosti takega ločevanja. - Po odločitvi KPK divaška županja ne namerava razrešiti Benkoča. - Državni stanovanjski sklad bo danes objavil razpis za stanovanja v Kopru. - Na letošnji Internautici v Portorožu število plovil kot v zlatih časih.

Ribiči pričakujejo pomoč države

Danes odmeva odločitev Evropskega sodišča za človekove pravice, da 451 pritožb, ki jih je zaradi kazni za ribolov v Piranskem zalivu vložilo 20 slovenskih ribičev, ni dopustnih. Ribiči nad takšno odločitvijo sicer niso presenečeni, kljub temu pa so razočarani. Skupna vsota kazni znaša že 3,4 milijona evrov. Kot poudarjajo, sami glob ne zmorejo poravnati, zato pričakujejo zaščito in pomoč države. Na sestanku prihodnji teden pa se bodo odločili, ali bodo še pluli v del Piranskega zaliva, ki je po arbitražni razsodbi pripadel Sloveniji, a ga Hrvaška še vedno ne priznava. V oddaji pa še: - V Portorožu so odprli Internautico. - Benkoč v odzivu na odločitev KPK dejal, da njegov glas ni vplival na končno odločitev. - Motiv za streljanje v Gorjanskem še ni znan.

Slovenski ribiči so proti Hrvaški izgubili na Evropskem sodišču za človekove pravice

Proti sosednji državi je tožbe vložilo okrog 20 ribičev, ker jim zaračunava kazni za ribolov v delu Piranskega zaliva, ki je v skladu z arbitražno razsodbo pripadel Sloveniji. Ribiči niso posebej presenečeni, saj doslej še niso uspeli z nobeno tožbo proti Hrvaški. O nadaljnih korakih bodo še razmislili. V oddaji tudi o tem: - V izolskem Medicorju odpovedali posege na odprtem srcu. - KPK v primeru podžupana Divače Maria Benkoča ugotovila navzkrižje interesov. - Ob pristajališču za jadralne padalce na Lijaku bodo gradili športno-turistični center.

Sodišče v Strasbourgu danes o pritožbi slovenskih ribičev na hrvaške kazni

Evropsko sodišče za človekove pravice bo danes objavilo odločitev v povezavi s postopkom slovenskih ribičev proti Hrvaški. Ribiči so se na sodišče v Strasbourgu obrnili, ker jim hrvaški organi za ribolov na območju v Piranskem zalivu, ki je v skladu z arbitražno razsodbo pripadlo Sloveniji, zaračunavajo kazni. Iz Slovaške pa prihaja vest, da življenje slovaškega premiera Roberta Fica, ki je bil včeraj hudo ranjen v poskusu atentata, naj ne bi bilo več ogroženo. V oddaji tudi o tem: - Na Mednarodnem sodišču v Haagu začetek zaslišanj v zvezi z izraelsko ofenzivo v Rafi. - V pripravi je vsenacionalna evidenca prometnih vzdrževalnih zapor. - V Tolminu srečanje koordinatorjev ekovrtcev Slovenije. - Italijan Jonathan Milan zmagal v 11-i etapi kolesarke dirke po Italiji.

Nekdanja stavba Nove KBM v Novi Gorici bo dobila novo vsebino

Vanjo bosta del dejavnosti preselila zdravstveni in zobozdravstveni dom. V celoti se bosta iz sedanjih najetih prostorov preselila Center za pomoč na domu in uprava Vrtca Nova Gorica. V oddaji tudi o tem: - Na koprskem sodišču zaključek zgodbe o goljufiji Cimosa z evropskim denarjem. - Pripravlja se evidenca o zaporah na cestah, pripomogla naj bi k zmanjšanju zastojev. - V Tolminu srečanje koordinatorjev ekovrtcev Slovenije.

V Zdravstvenem domu Idrija primanjkuje družinskih zdravnikov

Potem, ko naj bi po prvomajskih praznikih začela opredeljevati nova zdravnica iz tujine, je vodstvo ZD Idrija potrdilo, da se to ne bo zgodilo. Zdravnica je namreč dala odpoved. Kadrovske težave se nadaljujejo tudi na področju ginekologije in nujne medicinske pomoči. V oddaji tudi o tem: -Odzivi občin na predlog o časovni omejitvi kratkotrajnega oddajanja stanovanj. -Školjkarji zadovoljni z novostmi ribolova orad v školjčiščih, stekli tudi pogovori za premestitev gojišč na odprto morje. -Vreme kroji spored evropskega prvenstva v slalomu na divjih vodah v Tacnu.

Praznik Mestne občine Koper se letos še tesneje povezuje z Marezigami

Danes praznuje mestna občina Koper, slavnostna seja bo v soboto v Marezigah. Priznanje 15. maj bo prejel upokojeni, a v probono ambulanti še vedno dejaven kirurg Stanislav Mahne. Veseli ga razvoj koprskega podeželja, skrbi pa praznjenje mestnega jedra. V oddaji tudi o tem: -Z Dnevom Slovenske vojske zaznamujemo začetek urjenja prve generacije nabornikov. -Občina Kanal ob Soči za razvojne projekte v prvo letošnjo uskladitev proračuna. -Ministrica za infrastrukturo meni, da bi morala občina Bovec rešitev za Kanin iskati prej.

Bratušek: Rešitev za Kanin bi občina morala iskati prej

Ena glavnih tem današnje seje sveta severnoprimorske regije je bila tudi smučišče Kanin. Če bi se stvari začele reševati prej, bi bile lahko drugačne, je bila kritična ministrica za infrastrukturo Alenka Bratušek. Potrdila je, da se je na ministrstvu zglasilo več morebitnih vlagateljev. Bovški župan Valter Mlekuž zaradi zaveze k molčečnosti imen ne razkriva, a meni, da gre za resne vlagatelje. Skladno z zakonom o javno-zasebnem partnerstvu mora ponudbo najprej pregledati ministrstvo za finance. V oddaji pa tudi: - Krožišče v Hrpeljah končano, polovična zapora se seli na cesto Kozina-Divača. - V Kopru je učence združil kviz 'Rdeči križ in mladi za boljši svet'. - Tantadruja za življenjsko delo bo letos prejel prevajalec Srečko Fišer.

Vrata Vojkove koče na Nanosu ostajajo zaprta

Številni planinci oziroma izletniki so razočarani, ko ob obisku Vojkove koče na Nanosu in Mladike nad Postojno naletijo na zaprta vrata in ne morejo naročiti niti čaja ali druge osvežilne pijače. Obe čakata nova najemnika, Planinskemu društvu Postojna namreč z dozdajšnjima ni uspelo najti skupnega jezika. V oddaji tudi o tem: - evropski pakt o migracijah in azilu dokončno sprejet, - med sedmimi regijami, ki se jim je lani neto čisti dobiček povečal, je tudi Severnoprimorska regija, - postojnska knjižnica z novim imenom in novo pridobitvijo za 24 urno izposojo knjig.

Pakt o migracijah in azilu čaka le še na končno potrditev članic Unije

Članice Evropske Unije naj bi dokončno potrdile pakt o migracijah in azilu, ki je nastajal več let. Države niso navdušene nad obvezno solidarnostjo glede prerazporejanja migrantov. Nekateri v reformi pogreša večji angažma pri integraciji migrantov in več možnosti za povečanje zakonitih migracij. V oddaji tudi o tem: - Evropskemu sodišču za človekove pravice bo prihodnji dve leti predsedoval slovenski sodnik Marko Bošnjak, - lansko poslovanje obalno-kraških družb je bilo primerljivo s povprečjem poslovanja družb v državi, - z digitalno tehnologija do predčasnega odkrivanja bolezni v "pametnih vinogradih".

Gospodarstvo na Severnem Primorskem v odlični kondiciji; na Obali, Krasu in na Notranjskem z nižjimi dobički

Obalno-kraške družbe so lani ustvarile manj prihodkov, nižji je bil tudi dobiček. Severno primorska regija se je po razvitosti med 12 statističnimi regijami uvrstila na četrto mesto, primorsko notranjska pa na predzadnje. V oddaji tudi o tem: - V Ajdovščini se stanovalci doma starejših občanov selijo v nove prostore. - V Senožečah se spominjajo Danila Zelena. - Finale lige prvakov bo sodil Slovenec.

Glasba

Jutranji program

Radijska kronika Naših 75 let

Ersilija Jagičič je z nami delila spomin na oblikovanje oddaje Glasba po željah. Spominjamo se tudi prizadevanj nekdanjega predsednika države Janeza Drnovška za orhanitev slovenske obale.

Petkova anketa Mednarodni dan muzejev: Ali obiskujemo muzeje?

Po vsem svetu bodo 18. maja obeležili mednarodni muzejski dan. Muzeji in galerije praznujejo in pripravljajo številne dogodke za obiskovalce ter tako z bogatim in pisanim dogajanjem opozarjajo na pomembno družbeno vlogo, ki jo imajo. Lani se je dnevu muzejev pridružilo več kot 37.000 ustanov v 158 državah sveta. V Sloveniji je v javnem razvidu muzejev vpisanih 56 muzejev, med najbolj obiskanimi pooblaščenimi muzeji so Muzej in galerije mesta Ljubljane, Slovenski planinski muzej in Park vojaške zgodovine Pivka. Kdaj ste pa vi nazadnje obiskali muzej? Če ga še niste, vas morda v današnji anketi le prepričamo, da na mednarodni dan muzejev, razširite svoja kulturna obzorja. Bolje pozno kot nikoli!

Kotiček za jeziček Dobil jih je po hrbtu

Se morda spomnite, da ste jih 'dobili po hrbtu', vam je kdo že kdaj 'kril hrbet', ste morda komu prav vi 'zabodli nož v hrbet'? Vse to so frazemi, ki so povezani s hrbtom in jih v vsakdanjem govoru velikokrat uporabljamo. A zakaj je prav hrbet tisti, ki največkrat nasanka? Vse vam v naslednjih minutah razložijo študentje FHŠ UP.

Radijska kronika Naših 75 let

Spominske radijske kronike v maju posvečamo arhivskim posnetkom- o osmicah smo poročali pred leti. Pozdravil nas bo tudi naš nekdanji sodelavec Zdenko Šebalj.

Radijska kronika Naših 75 let

Danes je praznik Mestne občine Koper, česar se bomo z arhivskim posnetkom poročanja Nataše Ugrin Tomšič spomnili tudi v radijski kroniki.

Radijski kviz So srednjeveški vitezi res nosili brado in dolge lase?

V tokratnem kvizu smo se podali v srednjeveške čase in raziskovali gradove. Tadeja je pravilno odgovorila na vseh pet vprašanj. Pa vi? Bi znali? 1. Grad Snežnik je postavljen na skalo ob manjšem izviru potoka Obrh in studenca Brezno. DA / NE 2. Okna na srednjeveških gradovih so pogosto zastirale živalske kože, saj je bilo steklo izredno drago. DA / NE 3. Srednjeveški vitezi so nosili brado in dolge lase, saj je to bil znak moškosti. DA / NE 4. Posebnost Gradu Snežnik je indijska soba, v kateri hranijo metrski kip sedečega Bude. DA / NE 5. Največ srednjeveških gradov najdemo v Nemčiji. DA / NE Tadeja je pravilno odgovorila na vseh 5 vprašanj in si prislužila nagrado, družinsko vstopnico za obisk gradu Snežnik. Grad Snežnik je eden od dveh gradov z ohranjenimi avtentičnimi interierji v Sloveniji in sodi med najbolj atraktivne kulturne spomenike Slovenije. Izjemno je tudi njegovo naravno okolje. Romantični grad v prelepi naravi nudi prijetno in poučno razvedrilo za ves dan, ki ga lahko združite s kolesarskim izletom, sprehodom ali opazovanjem medveda v naravi.

Radijska kronika Naših 75 let

S športom sta povezana tako naš nekdanji sodelavec kot dogodek, ki se ju 14.maja spominjamo v naši radijski kroniki.

Radijska kronika Naših 75 let

V radijski kroniki gremo v Senožeče. S tem krajem sta povezana tako Danilo Zelen kot Andrej Jelačin.

None in nonoti Franc Pintar: Cilj je bil poitalijančiti nas. Otroci se nismo dali.

Brestje je manjša vas v briški občini. To je domači kraj 93-letnega Franca Pintarja. Mateja Grebenjak ga je obiskala v Domu upokojencev Podsabotín. Gospod se rad spominja otroštva, tudi če ga je prizadelo, ko so leta 1942 zaprli očeta in dve sestri. Pogovor je sklenil s pesmijo Iztoka Mlakarja.

Od setve do žetve Digitalizacija vse bolj prodira tudi v kmetijstvo

Uporaba digitalnih tehnologij je v slovenskem kmetijstvu na razmeroma nizki ravni, ugotavljajo na fakulteti za elektrotehniko Univerze v Ljubljani. Zato so v svojem Laboratoriju za telekomunikacije razvili rešitve, s katerimi ob pomoči senzorike oziroma občutljivih elektronskih naprav predčasno odkrivajo bolezni ali druge škodljive posledice v vinogradih. To je projekt »pametnega vinograda«, ki se po treh letih končuje, v njem pa je sodelovalo sedem vinogradnikov iz Primorske in Štajerske. Podrobnosti in pomen teh rešitev, ne samo za vinogradništvo, ampak za kmetijstvo na splošno, predstavljamo v tokratni oddaji. Odpravili smo se še v vasico Pedrovo na robu Krasa nad braniško dolino, v kateri biolog in ekonomist redita stoglavo čredo ovac in koz slovenskih avtohtonih pasem. Za konec pa smo v Apačah obiskali tamkajšnjega katoliškega duhovnika, ki je aktualni »najskrbnik« gozda v Pomurju.

Radijska kronika Naših 75 let

Posnetek nas bo popeljal v leto 1978, ko je Zvonka Bricelj obiskala vasico Sveti Duh. Slišali pa boste tudi glas naše sodelavke Ljube Sušanj.

Dnevni program

Dopoldan in pol Mlada harfista navdušila še bolj kot vonj vrtnic

V okviru novogoriškega Festivala vrtnic je na samostanskem vrtu na Kostanjevici med burbonkami potekal koncert dveh harf. Evelin in Valerij Greblo, ki prihajata iz Mengša, stare starše pa imata tudi v Brdih, sta tisti večer zbrane navdušila še bolj kot vonj vrtnic.

Dopoldan in pol Dokumentarni film Zadružni dom

Dokumentarni film "Zadružni dom" podpisuje scenarist in režiser Amir Muratović. Zadružni domovi so ob nastanku služili srečevanju, povezovanju, skozi desetletja so marsikje spremenili svojo namembnost, a so še vedno prostori srečevanj za kulturne in športne dogodke. V njih so ponekod knjižnice, celo stanovanja. Veliko jih je nastalo z udarniškim delom po letu 1948. Film potuje po slovenskih pokrajinah, predstavlja ljudi in dejavnosti v njih, predstavlja spomine na prostore, ki so še danes dnevna soba skupnosti kraja. Med temi domovi je tudi veliko primorskih . Film nam je tik pred televizijsko premiero ( 16.5 ob 21.10 na TV SLO1) predstavil režiser Amir Muratović. Z njim se pogovarja Nataša Benčič.

Dopoldan in pol 'Najdi svojo Ameriko' je nova Pesem in pol

Primorski glasbenik Aleksander Novak je svojo najnovejšo skladbo 'Najdi svojo Ameriko' posvetil hčerki Ilarii, kot simbol opore in vodnika pri iskanju njene življenjske poti. Skladba, ki je osebno-izpovedne narave, je nastala iz globokih čustvenih trenutkov in želje po prenašanju modrosti na naslednjo generacijo. Inspiracijo za pesem je Aleksander našel med sprehodom z otrokom po Ljubljani.

Morje in mi Korlević: Človek je pritisnil na sprožilec podnebnih sprememb

Človek ni sam povzročil podnebne krize, je pa s svojim delovanjem pritisnil na sprožilec, ki je razmere poslabšal, pravi profesor Korado Korlević, vodja zvezdarne v Višnjanu in ustanovitelj višnjanske astronomske šole. Na podnebne spremembe, pojasnjuje, prav tako vplivajo vesoljsko vreme, oziroma, vpliv Sončeve aktivnosti na geomagnetno polje Zemlje, pa tudi nihanje in vrtenje Zemljine osi. Verjame, da je posledice podnebnih sprememb mogoče ublažiti tudi z geoinženiringom. Ob vsem opozarja, da je v času velikih družbenih sprememb nujno sodelovati, ne pa se pasivno prepustiti potrošniškemu načinu življenja. V novi zvezdarni v Tićanu, nedaleč od Višnjana, ga je obiskala Lea Širok. Rdeča nit pogovora so bile prav podnebne spremembe in spopadanje z njimi.

Dopoldan in pol Helena Brec Loredan, nova direktorica Zavoda za mladino, kulturo in turizem Koper

Helena Brec Loredan je nova direktorica Zavoda za mladino, kulturo in turizem Koper. Njen prvi delovni dan v novi službi je bil 24. aprila 2024 , res je na začetku nove delovne zgodbe. A pot do sem je tlakovala na področju gospodarstva in kulture, ki ji je bila vedno pri srcu. Od leta 2020 prostovoljno opravlja delo predsednice Zveze kulturnih organizacij Mestne občine Koper, kamor jo je pripeljala ljubezen do kulture, posebej zborovskega petja. Celo na Dunaju, kjer je nekaj let živela, je bila med ustanovitelji pevskega zbora. V pogovoru z Natašo Benčič je predstavila zavod, ki ga vodi, svoje želje in cilje.

Primorski kraji in ljudje Nika Stegel: Hišk ne pošiljam po pošti, želim, da kupci doživijo Piran

Pirančanka Nika Stegel si je po končanem študiju na Fakulteti za dizajn, smer notranja oprema, privoščila leto predaha. In tako je nekega dne kar v domači kuhinji, na jedilni mizi, začela ustvarjati miniaturne piranske hišice iz naplavin, ki jih je med sprehodom pobrala na plaži. Tak je začetek zgodbe o Nikini uspešni poslovni poti, po kateri stopa že deveto leto in za katero pravi, da jo izpopolnjuje. Danes ustvarja v ateljeju 'Nika's tiny house', ki ga najdemo v piranski 'ulici umetnikov'. Njeni izdelki so našli svoje domove v že več kot 50 državah po svetu. Foto: Urška Miklič

Dopoldan in pol To je Šparta!

Tekmovanja Spartan veljajo za najslavnejšo serijo tekov z ovirami, kjer je na preizkušnji tekmovalčeva moč in vzdržljivost, pa tudi sposobnost premagovanja zahtevnih ovir med hudimi napori. »Špartanci« iz različnih držav gostujejo na izbranih lokacijah po vsem svetu. Aljaž Maffi iz Gorenjega Polja v občini Kanal ob Soči je ambasador tekmovanja Spartan in se vedno zavzema za promocijo tega športa. Premagovanje ovir in terena ustvarjata to izjemno zahtevno tekaško vzdušje, pravi Aljaž. Tekmovanje, ki preizkuša fizične in psihične meje vsakega udeleženca, ne mine brez krize, ki jo je treba premagati. Kot z nasmehom doda Aljaž: »Takrat se malo pogovori sam s seboj«. Aljaž je od vedno zapisan športu. Ampak z leti je ugotovil, da je ravno Spartan pravi zanj. Ima vse, kar mu ustreza: fizični in mentalni preizkus, idealen je za tekače, dvigovalce uteži in ljubitelje fitnesa. Skupaj z Andrejem Gerbcem sta ustanovila Športno društvo Dekatlon, z namenom, da bi tudi ostale prebivalce in ljubitelje športa v občini Kanal ob Soči spodbudila k rekreaciji. Svojo špartansko pot je šele dobro začel. V športu je zagotovo veliko odrekanja, naporov in vztrajanja. Ampak ob vsem tem moraš najti način, da znaš tudi uživati, pove »špartanec« Aljaž Maffi.

Radio Koper svetuje Pravilna in varna uporaba dronov

Sosedovi otroci so za rojstni dan dobili dron. Leti tudi nad našim dvoriščem. Je to dovoljeno? Na plaži slišim zvok drona, vidim ga ne. Zaskrbi me, ali nas kdo snema. Koga naj obvestim? To sta le dve vprašanji, ki se porajata zaradi pogoste uporabe brezpilotnih zrakoplovov, kot se pravilno reče dronom. Kakšna so pravila uporabe, ki naj bi jih spoštovali predvsem zaradi varnosti? O tem v svetovalni oddaji, gost bo Peter Čičerov z Agencija za civilno letalstvo.

Odprto za srečanja Goran Vojnović: Evropo moramo rešiti, da jo lahko še kritiziramo

Goran Vojnović je filmski režiser in pisatelj, ki živi in dela v Ljubljani. Posnel je štiri celovečerne filme in napisal štiri romane, trenutno pa med drugim sodeluje v enem od projektov bodoče evropske prestolnice kulture.Z njim smo se pogovarjali o vlogi Slovenije v evropskem prostoru ter prednostih in izzivih, ki nam jih prinaša članstvo v EU. O Vladimirju Putinu in Benjaminu Netanjahuju. Pa tudi o tem, zakaj Robert Golob ni Christiano Ronaldo, kakšen je njegov odnos do socialnih omrežij in ali bi jih morali prepovedati in zakaj ta svet vse bolj postaja svet čefurjev.

Dopoldan in pol Prizma bo 50. rojstni dan praznovala v Divači

Skupina Prizma, ki je močno oblikovala primorsko in slovensko glasbeno sceno, letos praznuje 50 let. Legendarna zasedba, ki je na domačih festivalih osvojila številne nagrade in prva mesta, je prvič nastopila v Divači ob dnevu mladosti, 25. maja 1974. Ob letošnji okrogli obletnici se vračajo prav tja, v Divačo. Koncert, ki ga bo neposredno prenašal tudi Radio Koper, sta napovedala člana zasedbe Franci Čelhar in Ladi Mljač.

Dopoldan in pol Matija Bolčina, ulični umetnik v Poreču

Novogoriški glasbenik, kantavtor Matija Bolčina začenja zanimivo glasbeno doživetje. Pridobil je dovolilnico za uličnega umetnika v Poreču. Na začetku sezone se je z njim pogovarjala Mateja Grebenjak. Če se boste sprehajali po tem obalnem mestu, boste lahko slišali tudi njegovo glasbo….

Koncerti iz studia Hendrix

Najnovejše

Jutranjik Na petih primorskih UE stavkajo vsak dan. Kaj to pomeni za stranke?

Vse delovne dni - tudi danes - stavkajo zaposleni na nekaterih upravnih enotah (UE). Na Primorskem je takih pet - idrijska, ilirskobistriška, izolska, koprska in postojnska. Ali bodo stranke to sploh občutile? Ministrstva so namreč zelo razširila nabor obveznih storitev. Ostali poudarki oddaje: - Po napovedih premierja o zakonski razmejitvi javnega in zasebnega zdravstva je slišati tako pozive k previdnosti kot ocene o poštenosti takega ločevanja. - Po odločitvi KPK divaška županja ne namerava razrešiti Benkoča. - Državni stanovanjski sklad bo danes objavil razpis za stanovanja v Kopru. - Na letošnji Internautici v Portorožu število plovil kot v zlatih časih.

Primorski dnevnik Ribiči pričakujejo pomoč države

Danes odmeva odločitev Evropskega sodišča za človekove pravice, da 451 pritožb, ki jih je zaradi kazni za ribolov v Piranskem zalivu vložilo 20 slovenskih ribičev, ni dopustnih. Ribiči nad takšno odločitvijo sicer niso presenečeni, kljub temu pa so razočarani. Skupna vsota kazni znaša že 3,4 milijona evrov. Kot poudarjajo, sami glob ne zmorejo poravnati, zato pričakujejo zaščito in pomoč države. Na sestanku prihodnji teden pa se bodo odločili, ali bodo še pluli v del Piranskega zaliva, ki je po arbitražni razsodbi pripadel Sloveniji, a ga Hrvaška še vedno ne priznava. V oddaji pa še: - V Portorožu so odprli Internautico. - Benkoč v odzivu na odločitev KPK dejal, da njegov glas ni vplival na končno odločitev. - Motiv za streljanje v Gorjanskem še ni znan.

Kotiček za jeziček Dobil jih je po hrbtu

Se morda spomnite, da ste jih 'dobili po hrbtu', vam je kdo že kdaj 'kril hrbet', ste morda komu prav vi 'zabodli nož v hrbet'? Vse to so frazemi, ki so povezani s hrbtom in jih v vsakdanjem govoru velikokrat uporabljamo. A zakaj je prav hrbet tisti, ki največkrat nasanka? Vse vam v naslednjih minutah razložijo študentje FHŠ UP.

Dopoldan in pol Mlada harfista navdušila še bolj kot vonj vrtnic

V okviru novogoriškega Festivala vrtnic je na samostanskem vrtu na Kostanjevici med burbonkami potekal koncert dveh harf. Evelin in Valerij Greblo, ki prihajata iz Mengša, stare starše pa imata tudi v Brdih, sta tisti večer zbrane navdušila še bolj kot vonj vrtnic.

Opoldnevnik Slovenski ribiči so proti Hrvaški izgubili na Evropskem sodišču za človekove pravice

Proti sosednji državi je tožbe vložilo okrog 20 ribičev, ker jim zaračunava kazni za ribolov v delu Piranskega zaliva, ki je v skladu z arbitražno razsodbo pripadel Sloveniji. Ribiči niso posebej presenečeni, saj doslej še niso uspeli z nobeno tožbo proti Hrvaški. O nadaljnih korakih bodo še razmislili. V oddaji tudi o tem: - V izolskem Medicorju odpovedali posege na odprtem srcu. - KPK v primeru podžupana Divače Maria Benkoča ugotovila navzkrižje interesov. - Ob pristajališču za jadralne padalce na Lijaku bodo gradili športno-turistični center.

Dopoldan in pol Dokumentarni film Zadružni dom

Dokumentarni film "Zadružni dom" podpisuje scenarist in režiser Amir Muratović. Zadružni domovi so ob nastanku služili srečevanju, povezovanju, skozi desetletja so marsikje spremenili svojo namembnost, a so še vedno prostori srečevanj za kulturne in športne dogodke. V njih so ponekod knjižnice, celo stanovanja. Veliko jih je nastalo z udarniškim delom po letu 1948. Film potuje po slovenskih pokrajinah, predstavlja ljudi in dejavnosti v njih, predstavlja spomine na prostore, ki so še danes dnevna soba skupnosti kraja. Med temi domovi je tudi veliko primorskih . Film nam je tik pred televizijsko premiero ( 16.5 ob 21.10 na TV SLO1) predstavil režiser Amir Muratović. Z njim se pogovarja Nataša Benčič.

Jutranjik Sodišče v Strasbourgu danes o pritožbi slovenskih ribičev na hrvaške kazni

Evropsko sodišče za človekove pravice bo danes objavilo odločitev v povezavi s postopkom slovenskih ribičev proti Hrvaški. Ribiči so se na sodišče v Strasbourgu obrnili, ker jim hrvaški organi za ribolov na območju v Piranskem zalivu, ki je v skladu z arbitražno razsodbo pripadlo Sloveniji, zaračunavajo kazni. Iz Slovaške pa prihaja vest, da življenje slovaškega premiera Roberta Fica, ki je bil včeraj hudo ranjen v poskusu atentata, naj ne bi bilo več ogroženo. V oddaji tudi o tem: - Na Mednarodnem sodišču v Haagu začetek zaslišanj v zvezi z izraelsko ofenzivo v Rafi. - V pripravi je vsenacionalna evidenca prometnih vzdrževalnih zapor. - V Tolminu srečanje koordinatorjev ekovrtcev Slovenije. - Italijan Jonathan Milan zmagal v 11-i etapi kolesarke dirke po Italiji.

Primorski dnevnik Nekdanja stavba Nove KBM v Novi Gorici bo dobila novo vsebino

Vanjo bosta del dejavnosti preselila zdravstveni in zobozdravstveni dom. V celoti se bosta iz sedanjih najetih prostorov preselila Center za pomoč na domu in uprava Vrtca Nova Gorica. V oddaji tudi o tem: - Na koprskem sodišču zaključek zgodbe o goljufiji Cimosa z evropskim denarjem. - Pripravlja se evidenca o zaporah na cestah, pripomogla naj bi k zmanjšanju zastojev. - V Tolminu srečanje koordinatorjev ekovrtcev Slovenije.

Opoldnevnik V Zdravstvenem domu Idrija primanjkuje družinskih zdravnikov

Potem, ko naj bi po prvomajskih praznikih začela opredeljevati nova zdravnica iz tujine, je vodstvo ZD Idrija potrdilo, da se to ne bo zgodilo. Zdravnica je namreč dala odpoved. Kadrovske težave se nadaljujejo tudi na področju ginekologije in nujne medicinske pomoči. V oddaji tudi o tem: -Odzivi občin na predlog o časovni omejitvi kratkotrajnega oddajanja stanovanj. -Školjkarji zadovoljni z novostmi ribolova orad v školjčiščih, stekli tudi pogovori za premestitev gojišč na odprto morje. -Vreme kroji spored evropskega prvenstva v slalomu na divjih vodah v Tacnu.

Jutranjik Praznik Mestne občine Koper se letos še tesneje povezuje z Marezigami

Danes praznuje mestna občina Koper, slavnostna seja bo v soboto v Marezigah. Priznanje 15. maj bo prejel upokojeni, a v probono ambulanti še vedno dejaven kirurg Stanislav Mahne. Veseli ga razvoj koprskega podeželja, skrbi pa praznjenje mestnega jedra. V oddaji tudi o tem: -Z Dnevom Slovenske vojske zaznamujemo začetek urjenja prve generacije nabornikov. -Občina Kanal ob Soči za razvojne projekte v prvo letošnjo uskladitev proračuna. -Ministrica za infrastrukturo meni, da bi morala občina Bovec rešitev za Kanin iskati prej.

Primorski dnevnik Bratušek: Rešitev za Kanin bi občina morala iskati prej

Ena glavnih tem današnje seje sveta severnoprimorske regije je bila tudi smučišče Kanin. Če bi se stvari začele reševati prej, bi bile lahko drugačne, je bila kritična ministrica za infrastrukturo Alenka Bratušek. Potrdila je, da se je na ministrstvu zglasilo več morebitnih vlagateljev. Bovški župan Valter Mlekuž zaradi zaveze k molčečnosti imen ne razkriva, a meni, da gre za resne vlagatelje. Skladno z zakonom o javno-zasebnem partnerstvu mora ponudbo najprej pregledati ministrstvo za finance. V oddaji pa tudi: - Krožišče v Hrpeljah končano, polovična zapora se seli na cesto Kozina-Divača. - V Kopru je učence združil kviz 'Rdeči križ in mladi za boljši svet'. - Tantadruja za življenjsko delo bo letos prejel prevajalec Srečko Fišer.

Domov V živo Podkasti Spored Kontakt